Skip to main content

Zarządzanie ciśnieniem krwi

Dzienniczek pomiarów ciśnienia krwi i karta pomiarów ciśnienia (do bezpłatnego pobrania) do śledzenia pomiarów

Dzienniczek pomiarów ciśnienia krwi i karta pomiarów ciśnienia (do bezpłatnego pobrania) do śledzenia pomiarów Czym jest ciśnienie krwi i co oznaczają odczyty? Ciśnienie krwi jest to pomiar siły, z jaką krew przepływa przy ścianach tętnic. Odczyty ciśnienia krwi składają się z dwóch liczb (np. 118/78 mmHg), oznaczających wartości ciśnienia skurczowego/rozkurczowego (lub SYS/DIA).

Dowiedz się więcej

Czym jest ciśnienie krwi i co oznaczają odczyty?

Ciśnienie krwi jest to pomiar siły, z jaką krew przepływa przy ścianach tętnic.

Odczyty ciśnienia krwi składają się z dwóch liczb (np. 118/78 mmHg), oznaczających wartości ciśnienia skurczowego/rozkurczowego (lub SYS/DIA). Najwyższe ciśnienie cyklu nosi nazwę ciśnienia skurczowego. Najniższe ciśnienie to ciśnienie rozkurczowe. Obie te wartości są niezbędne lekarzowi do oceny stanu Państwa ciśnienia.

Najlepiej, aby ciśnienie krwi wynosiło poniżej 120 na 80 (120/80). Na tym poziomie wartości ryzyko choroby wieńcowej lub udaru jest dużo niższe.

Śledzenie pomiarów za pomocą dzienniczka pomiarów ciśnienia i karty pomiarów ciśnienia (do bezpłatnego pobrania)

Pojedynczy pomiar nie stanowi dokładnego wskazania rzeczywistych wartości ciśnienia krwi. Niniejszy dzienniczek pomiarów ciśnienia* lub karta pomiarów ciśnienia* służą do zapisywania kolejnych odczytów w pewnym okresie.

Dane o zdrowiu w jednym miejscu: aplikacja „OMRON connect”

Niektóre ciśnieniomierze mogą przesyłać odczyty pomiarów do współpracującego z nimi smartfona (określa się je jako urządzenia „połączone” lub „zgodne”). Dzięki aplikacji „OMRON connect” można śledzić swoje postępy, dzielić się wynikami z lekarzem i z czasem lepiej rozumieć swój stan zdrowia. Tego rodzaju „zgodne” urządzenia polecane są osobom, które muszą uważnie monitorować swoje ciśnienie krwi i śledzić je w czasie, np. diabetykom i kobietom w ciąży, jak również osobom, które rozpoczynają leczenie nowymi środkami, a także tym, których odczyty często różnią się w gabinecie lekarskim i w domu („nadciśnienie tętnicze wywołane efektem białego fartucha” i „nadciśnienie maskowane”).

Pobierz: Dla systemu iOS | Dla systemu Android


Zgodne ciśnieniomierze

Wyświetl wszystkie ciśnieniomierze


*Dostępne w następujących językach: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, holenderski, rosyjski, turecki i arabski.

Wybierz maksymalnie 2 produkty.