Bezpłatna wysyłka przy zamówieniach powyżej 325 zł

Dostawa poniżej 5 dni roboczych

Bezpłatny 14-dniowy zwrot

VIVA
VIVA
VIVA
VIVA
VIVA
Odtwórz wideo
VIVA
VIVA
VIVA
VIVA
VIVA
Odtwórz wideo
Kompatybilny z aplikacją Omron connect

VIVA

HBF-222T-EBK
419,99 zł
  • null
    3 lata gwarancji

OMRON VIVA to sprawdzone w warunkach klinicznych urządzenie dokonujące dokładnych pomiarów kluczowych parametrów pozwalających lepiej poznać kondycję serca (na podstawie zawartości tłuszczu trzewnego, tkanki tłuszczowej i masy mięśni szkieletowych) i diagnozować choroby układu krążenia. 1

Niezawodna dokładność pomiarów

VIVA to sprawdzone w warunkach klinicznych urządzenie do analizy składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej (BIA). Dostarcza ono dokładne wyniki zgodnie z medycznymi standardami metod analitycznych.

Znaczenie analizy zawartości tłuszczu trzewnego

Tłuszcz trzewny odkłada się wokół najważniejszych narządów wewnętrznych. Nadmiar tego „aktywnego tłuszczu” ma wpływ na funkcjonowanie hormonów oraz całego organizmu. Powoduje m.in. wzrost ciśnienia krwi, a także odbija się na samopoczuciu.

Zadbaj o kondycję i utrzymaj nad nią kontrolę, precyzyjnie monitorując sześć następujących parametrów: zawartość tłuszczu trzewnego, zawartość tkanki tłuszczowej, masę mięśni szkieletowych, spoczynkowe tempo przemiany materii, BMI i wagę ciała.

Część inteligentnego środowiska OMRON

Urządzenie VIVA jest częścią inteligentnego środowiska ciśnieniomierzy najlepszych w swoje klasie. Monitorowanie składu ciała, ciśnienia krwi i tętna pozwala lepiej zrozumieć kondycję układu krążenia i umożliwia podjęcie stosownych kroków.

Aplikacja mobilna „OMRON connect” pozwala nie tylko monitorować postępy i dzielić się osiągnięciami w wygodny sposób, ale także lepiej poznać kondycję serca. Zgodność z systemami iOS i Android.

1. J.P. Despre´s. Body Fat Distribution and Risk of Cardiovascular Disease. Circulation September 4, 2012, Volume 126, Issue 10

  • null
    3 lata gwarancji

Zalety produktu

Specyfikacje

Rodzaj urządzenia
Monitor składu ciała
Pamięć
30 odczytów
Badanie
Badanie kliniczne
Masa
Tak
Ilość tkanki tłuszczowej w organizmie (%)
Tak
BMI
Tak
Mięśnie szkieletowe (%)
Tak
Tłuszcz trzewny
Tak
Spoczynkowe tempo przemiany materii
Tak
Liczba profili użytkownika
4,00
Tryb gościa
Tak
Przedział wiekowy
10-80 lat
Przyrosty (g)
100,00
Waga maksymalna (kg)
150,00
Technologia włączania/wyłączania
Przełącznik czujnika
Połączone
Tak
Aplikacja mobilna kompatybilny
Kompatybilny z aplikacją Omron connect
Masa (kg)
1,60
Wymiary przedmiotu (mm)
285 x 280 x 28

Zawartość opakowania

  • Monitor składu ciała VIVA
  • 4 baterie AAA
  • instrukcja konfiguracji i instrukcja obsługi

Kompatybilność

Aby zobaczyć listę smartfonów testowanych z aplikacją OMRON connect, kliknij tutaj.

Gwarancja

Ten produkt jest objęty gwarancją firmy OMRON na okres 3 lat (monitory składu ciała) / 2 lat (zwykłe wagi) od daty zakupu.

Instrukcja obsługi i pomoc

Pomoc techniczna dla urządzeń

Skontaktuj się z nami

Instrukcja obsługi

FAQ

Tak, można używać monitorów składu ciała w ciąży. Jednak ze względu na wykorzystanie przewodzenia tkanek miękkich wyniki w ciąży mogą być zafałszowane przez dużą ilość płynu w ciele ciężarnej kobiety. Ponadto zakłócone mogą być pomiary procentowe składników ciała ze względu na wyższą wagę ciała kobiet ciężarnych.

Monitory składu ciała OMRON wykorzystują bardzo słaby prąd zmienny (50 kHz, 0,5 mA [miliamperów]) do pomiarów. Jest to całkowicie bezpieczne. Jedynie dla osób korzystających z urządzeń medycznych takich jak rozrusznik serca czy EKG oraz posiadających implanty taki prąd może być niebezpieczny. Te osoby nie powinny stosować monitorów składu ciała.

Zalecamy wykonywanie pomiarów rano, przed ćwiczeniami, jedzeniem, piciem czy kąpielą. Daje to możliwość rozwoju przyzwyczajenia i porównania wyników dzień po dniu. Proszę pamiętać, że w ciągu dnia spada poziom wody w organizmie. To wpływa na metody pomiarowe. Wyniki na podstawie górnej partii ciała wykazują większą zawartośc tłuszczu w ciągu dnia.

Wszystkie monitory składu ciała wykorzystują impedancję bioelektryczną. Polega to na wysyłaniu słabych impulsów elektrycznych przez ciało. Mogą one być niewyczuwalne przez osobę badaną, ale mogą zakłócić pracę rozrusznika serca.

Tłuszcz trzewny = tłuszcz odkładający się wokół narządów wewnętrznych

Zbyt dużo tłuszczu trzewnego jest związane ze zwiększonym poziomem tłuszczu we krwi, który może doprowadzić do hiperlipidemii i cukrzycy, która upośledza zdolność insuliny do przenoszenia energii z krwi do komórek. Aby zapobiec albo poprawić przebieg powszechnych chorób ważna jest redukcja tłuszczu trzewnego do akceptowalnego poziomu. Osoby z wysoką zawartością tłuszczu trzewnego mają zazwyczaj powiększone brzuchy. Jednak nie zawsze tak jest, a wysoki poziom tłuszczu trzewnego może prowadzić do metabolicznej otyłości. Osoby metabolicznie otyłe (otyłość trzewna z normalną wagą) mają wyższy poziom tłuszczu niż przeciętnie nawet jeżeli waga jest prawidłowa lub poniżej prawidłowej wagi dla danego wzrostu.

Dostawa i zwrot

Informacje o dostawie

Standardowa dostawa w ciągu 2–3 dni roboczych dla zamówień złożonych przed godziną 17:00, za opłatą 20 zł za zamówienie. Bezpłatna dostawa dla wszystkich zamówień powyżej 325 zł.

Informacja o zwrocie

14 napon belül visszaküldheti a vásárolt terméket.Olvasson többet a rendelés visszaküldésével kapcsolatosan.

Our response to COVID-19 pandemic

Learn how OMRON is responding to the COVID-19 pandemic and explore our relevant solutions and services.

Explore

VIVA

419,99 zł