Nebulizatory – Czym oni są?

Sierpień 2019 r

Bez względu na problemy z układem oddechowym nebulizatory mogą ułatwiać oddychanie. Są one powszechnie stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego i schorzeń płuc, które mogą obejmować łagodne objawy, takie jak kaszel lub niedrożność nosa oraz bardziej poważne stany, takie jak astma czy zapalenie płuc.

Nebulizatory można stosować w połączeniu z przepisanymi lekami do udrażniania dróg oddechowych lub z roztworem soli fizjologicznej do utrzymania w czystości jamy nosowej oraz zapobiegania rozwojowi łagodnych objawów w ciężką chorobę płuc. Ich działanie polega na przekształcaniu leku w postaci płynnej w mgiełkę zawierającą maleńkie kropelki, które mogą być z łatwością wdychane, szczególnie przez małe dzieci, za pośrednictwem maski lub ustnika. Zmiana leku w mgiełkę powoduje, że może on szybciej i skuteczniej dotrzeć do dróg oddechowych.

Firma OMRON oferuje szeroką gamę nebulizatorów, niezależnie od tego, czy poszukujesz bardziej wytrzymałego, stacjonarnego nebulizatora z kompresorem, przeznaczonego do częstego użytku, czy kompaktowego, przenośnego nebulizatora siateczkowego (lub membranowego) do noszenia przy sobie. Działanie wszystkich nebulizatorów firmy OMRON jest klinicznie potwierdzone przez towarzystwa medyczne pod kątem leczenia różnych chorób układu oddechowego i stosowania u użytkowników z różnych grup wiekowych.